Elektryczne rolety wewnętrzne

Rolety elektryczne – wygoda ponad wszystko!

Oczytani dość dobrze wiedzą o tym, że istnieją produkty takie jak elektryczne rolety wewnętrzne, a kiedyś, czyli blisko dwie dekady temu były one bardziej prymitywna, czyli posiadały przełącznik. Właśnie za jego pomocą opuszczało się lub podnosiło roletę do jakiegoś poziomu, ale trzeba było też do takowej podnieść i nacisnąć dany przełącznik. Była w tym rzecz jasna pewnego typu wygoda, a dokładniej nie regulowało się jej za pomocą tego syntetycznego sznureczka z koralikami. Dziś rzecz jasna ten rodzaj produktu nie zmienił się w sensie cenowym i nadal może być zasilanym z domowej instalacji elektrycznej lub z własnego akumulatora. Główna różnica tkwi rzecz jasna w tym, że teraz właśnie trwa ta era smartfonów, a dokładniej roletę tego rodzaju reguluje się za pomocą specjalnej aplikacji na telefon i w jej przypadku się ustawia poziom zasunięcia okien w domu. Można wybrać te 30% zasłonięcia na cały dom lub tylko na trzy pokoje gościnne, choć równie dobrze można ustawić 50% lub 90%. W tym nie ma kompletnie nic zaskakującego i wszystko ustawia się palcem na ekranie dotykowym telefonu. Na nim to widać to typowe okno i co równie ważne wystarczy przesunąć palcem po ekranie, po to by zmienić stopień zasłonięcia z tych 30% do 60%. Potem aplikacja za pomocą sieci bezprzewodowej połączy się ze sterownikami rolet i nakaże im wykonanie odpowiednich zmian. Zmiany takowej można dokonać z kanapy w domu, z marketu lub jeszcze z biura, w którym to aktualnie pracujemy.

Rolety wewnętrzne, Roletypolska.pl .

Rolety elektryczne – co nieco o utrudnieniach

Największy problem w przypadku elektrycznych rolet wewnętrznych rzecz jasna stanowi marka i model, a dokładniej tańsze z modeli współpracują raczej z tymi znacznie mniej zaawansowanymi aplikacjami.. Natomiast ten gorszy typ aplikacji to możliwość ustawienia rolet we wszystkich pokojach na sto procent zasunięcia, na 60% i na 30%. Lepszy typ aplikacji to ten poziom regulacji co 10% i do tego indywidualne ustawianie każdej rolety. Nie ma w tym kompletnie nic zaskakującego, bo tańsze modele to zazwyczaj szybsze zużywanie się silniczków i mechanizmów. Mniej rozbudowana regulacja konkretnego modelu i co równie ważne jakieś dodatkowe utrudnienia, czyli jakieś błędy w komunikowaniu się aplikacji z roletami. Jeśli zaś ktoś postawi na bardzo zaawansowany typ aplikacji w przypadku tanich rolet tego rodzaju, to komunikacja między sterownikami rolet, a aplikacja może być słabą. Równie dobrze ta właśnie komunikacja może też nie istnieć, bo różnice między aplikacją a sterownikami są zbyt znacznymi. w tym tkwi poważny minus, ale też i wielu z nas popełnia ten błąd, bo myślimy portfelami…

Roleta wewnętrzna, źródło: https://www.najtanszewewszechswiecie.pl/ .

Naprawa rolet elektrycznych

Nie da się ukryć tego, że rolety z silniczkami, a dokładniej te elektryczne rolety wewnętrzne nie są opcją nieśmiertelną. Mowa tu dokładnie o tym, że elektryczny silnik, który wykonuje polecenia napływające ze sterownika się zużywa. Tak samo jak i zębatki, którymi porusza. One mogą być wykonanymi z tworzyw, ale spotyka się też te metalowe, które są raczej montowanymi do droższych modeli. Nie mniej jednak każda taka roleta wewnętrzna się zużywa. Jedna z nich osiągają już znaczny poziom zużycia już po dwóch latach od momentu zakupu, ale te lepsze mogą poprawnie funkcjonować przez te osiem do dziesięciu lat. Minus takowych tkwi zaś w tym, że w przeliczeniu na sztukę jedna jest warta tyle co typowa para butów markowych i dlatego własnie nie każdy decyduje się na takowe, bo jeśli w domu jest od kilkunastu do dwudziestu okien, to zmodernizowanie wszystkich to równowartość dobrej miesięcznej pensji.

Wielki plus elektrycznych rolet wewnętrznych tkwi w tym, że mogą mieć zasilanie akumulatorowe, a dokładniej raz na jakiś czas ładuje się w ich przypadku akumulator, a ten rozładowuje się nawet po kilku miesiącach. Nie ma w tym kompletnie nic zaskakującego, bo takich sprzętów używa się kilka razy dziennie i to góra przez trochę ponad minutę. w niektórych dniach nawet się nie zmienia ustawień, a w innych robi się to blisko dwadzieścia razy dziennie. Wiele zależy od stopnia nasłonecznienia i od tego, czy na zewnątrz jest aktualnie parno. Nie mniej jednak ta możliwość zmiany ustawień z poza domu jest wyjątkowo cenną.

Prawda tkwi też i w tym, że elektryczne rolety wewnętrzne mają rolkę górną obudowaną blachą stalową lub tworzywem, a do tego te prowadnice na skraju, po to by ta belka obciążająca opadała równo z każdej ze stron, a w trakcie wysuwania może się nam ukazać nadruk pod postacią bukietu ciekawie wyglądających kwiatów. Tego typu nadruków jest bardzo wiele, bo równie dobrze może to być żaglówka na tle zachodzącego słońca lub jakiś górski krajobraz. Pewna część producentów takich rolet za dopłatą oferuje nawet nadruk na zamówienie, czyli klient indywidualny sam wybiera rozmiary takowego, umiejscowienie i to jakim on ma być. Może to być zdjęcie rodzinne klienta lub jakieś zdjęcie krajobrazu wykonane przez niego na wakacjach. Opcji w tego typu przypadkach jest zaskakująco wiele.

admin Autor