Mniej popularne gatunki tapet

Tapeta jest jedną z ozdób ściennych, która od wielu lat występuje jako dekoracja w mieszkaniach. Podobnie jak to jest z każdym produktem, producenci tapet dbają o to, żeby ciągle pozytywnie zaskakiwać swoich klientów, unowocześniać swoje produkty i trafiać w najróżniejsze potrzeby potencjalnych nabywców.

Popularne gatunki tapet

Najbardziej znane tapety, które można zakupić praktycznie w każdym sklepie z tapetami, to tapety papierowe, papierowe na flizelinie, winylowe, winylowe zmywalne, winylowe na flizelinie, akrylowe oraz korkowe. Każda z tych tapet powstaje w trakcie różnych procesów technologicznych, które sprawiają, że dany typ okleiny ściennej wyróżnia się konkretnymi właściwościami. Jedne tapety, takie jak tapety papierowe, są bardziej ekologiczne, co sprawia, że są chętniej wybierane przez alergików. Z kolei tapety winylowe zmywalne albo winylowe na flizelinie z innetapety.pl są bardzo odporne na wszelkiego rodzaju zniszczenia, zadrapania, promieniowanie słoneczne, wilgoć czy plamy. Są najchętniej używane w miejscach często eksploatowanych przez ludzi. Mniej znane, ale bardzo oryginalne są tapety korkowe. Składają się one z warstwy papieru, która pokryta jest cienkimi kawałkami kory dębu korkowego. Ze względu na to, że mają one właściwości antybakteryjne oraz hipoalergiczne, to są dobrą opcją dla alergików, a nawet astmatyków. Tapety z korka dębowego są bardzo trwałe, a dzięki naturalnej strukturze korka, nawet gdyby doszło do niewielkiego uszkodzenia, zarysowania lub zadrapania, to uszkodzenie jest praktycznie niezauważalne.

Mniej znane i rzadziej wybierane gatunki tapet

W wielu łazienkach coraz częściej można spotkać tapetę wodoodporną. Jest ona wyprodukowana za pomocą takich zaawansowanych procesów technologicznych, że zda egzamin nawet w najbardziej wilgotnych pomieszczeniach, takich jak kuchnia, łazienka, czy nawet basen lub salon spa. Kolejną mniej popularną tapetą jest wytrzymała i trwała okleina z włókna szklanego. Jak sama nazwa wskazuje ten rodzaj tapety wytwarzany jest z prasowanej i tkanej przędzy, która produkowana jest ze specjalnego rodzaju szkła. Tego rodzaju tapeta wykazuje dużą odporność na działanie różnego rodzaju środków mechanicznych, jest odporna na uszkodzenia. Oprócz tego wszystkiego, tapeta z włókna szklanego jest odporna na działanie wilgoci, szorowanie i działanie silnych środków dezynfekujących. Te wszystkie właściwości oryginalnej tapety wpływają na to, że może posłużyć nam w świetnym stanie, nawet kilkanaście lat. Jeszcze bardziej niepopularna jest tapeta natryskowa. Jej wyjątkowość polega między innymi na tym, że większość tapet kupujemy w rolkach, a ten rodzaj tapety ma półpłynna formę, która po nałożeniu na ścianę tworzy strukturalną powłokę składającą się w zależności od wyboru, na przykład z bawełny, jedwabiu, celulozy lub włókien mineralnych. Tego typu tapeta jest trwała, można ją malować, jest odporna na ścieranie i inne uszkodzenia. Tapeta natryskowa bardzo często stosowana jest w miejscach, gdzie są grzejniki lub rury. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju tapety, w pomieszczeniu maskuje się nieestetyczne miejsca i przewody.

Czasami warto poczytać o właściwościach różnych, mniej znanych gatunkach tapet, ponieważ może się okazać, że idealnie trafiłaby ona w nasze potrzeby. Warto przy tym wspomnieć, że niekoniecznie fakt, że tapeta jest mniej znana gatunkowo, to musi być droższa od tradycyjnych tapet.

admin Autor