Co można kupić u jubilera?

Z czym ci się kojarzy salon jubilerski? Czy z biżuterią? I słusznie, ale to nie wszystko, co możesz kupić w tym miejscu. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na temat tego, co możemy kupić u lokalnego jubilera :).

jubiler-wystawa
Wystawa w sklepie jubilerskim

Oczywiście na wstępie warto zaznaczyć, że każdy jubiler ma zapewne w mniejszym lub większym stopniu inną ofertę. W dużej mierze wielkość oferowanego asortymentu będzie zależeć po prostu od tego jak dużym lokalem dysponuje firma jubilerska.

Jubiler i biżuteria

Oczywiście podstawowym wyposażeniem salonu jubilerskiego jest rozmaita biżuteria. Jaka biżuteria jest najchętniej sprzedawana przez jubilerów? Oczywiście są to pierścionki zaręczynowe oraz obrączki ślubne. Chociaż w ostatnich latach liczba zawieranych związków małżeńskich w Polsce maleje, niemniej jednak pierścionki zaręczynowe oraz obrączki są właśnie tymi produktami, które w dalszym ciągu chętnie kupujemy u jubilerów. I tutaj ogromne znaczenie ma nie tylko fakt zakupu, ale też nastawienie klienta do wydawanych pieniędzy na biżuterię. Ile może być skłonny wydać pieniędzy na zakup biżuterii średnio zarabiający mężczyzna w takim mieście jak Lublin? Zapewne jest to dużo poniżej średniej krajowej. Ale jeśli w grę wchodzi już zakup pierścionka zaręczynowego lub obrączek – tutaj na ogół nie oszczędzamy. Chyba większość par małżeńskich pragnie, by ich obrączki ślubne były wyjątkowe – a to przyznamy wszyscy prawdziwa woda na młyn dla salon jubilerskich. To właśnie dlatego w salonach jubilerskich znajdziemy przede wszystkim obrączki ślubne oraz pierścionki zaręczynowe.

Pozostała biżuteria dostępna w salonie to będzie już pewien standard dostosowany po prostu do tego, czego szukają ludzie odwiedzający dany sklep. Jeśli to będzie salon jubilerski zlokalizowany w centrum jakiegoś chętnie odwiedzanego przez turystów miasta, to zapewne biżuteria będzie dostosowana do tematyki regionu – na przykład w miejscowościach nadmorskich w Polsce w salonach jubilerskich króluje biżuteria z bałtyckim bursztynem. Ta biżuteria może obejmować naprawdę bardzo różnorodny asortyment: obrączki, pierścionki, sygnety, kolczyki, wisiorki, bransolety, brosze, itp.

Co jeszcze kupisz u miejscowego jubilera?

Tak jak wszystkie niewielkie regionalne sklepy, tak i sklepy jubilerskie muszą się dopasować do potrzeb lokalnego rynku. Dlatego asortyment poszerza się na przykład o przedmioty wykonane przez złotnika, mogące stanowić oryginalną i kunsztowną dekorację mieszkania, np. rozmaite figurki, statuetki czy tablice pamiątkowe. U wielu jubilerów bez problemu można też zakupić drobne przedmioty codziennego użytku wykonane ze srebra, czyli na przykład sztućce, pojedyncze elementy zastaw ze srebra czy np. świeczniki na stół wykonane z brązu, mosiądzu lub srebra.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o pewnym pokrewnym co się okazuje dla złotnika i jubilera zawodzie – a mianowicie o zegarmistrzu. Co ciekawe oba rzemieślnicze zawody mają ze sobą wiele wspólnego i nierzadko mają możliwość ze sobą współpracować. Ze względu na fakt, że szykowne zegarki także są uważane za element biżuterii, można je także spotkać w salonie jubilerskim. A ty? Co widziałeś ostatnio w salonie jubilerskim?

Artykuł opublikowany przy współpracy z pracownią jubilerską Ziętek.
Jubiler Ziętek Lublin
http://www.jubiler-zietek.pl/
Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 2
20-002 Lublin
woj. lubelskie
Tel.: 081 532 21 92
Mail: kontakt@jubiler-zietek.pl

admin Autor