Panele fotowoltaiczne – elektryczność za darmo!

W dobie co raz to pilniejszej potrzeby wykorzystywania odnawialnych źródeł energii takie rozwiązania jak panele fotowoltaiczne zyskują na popularności. W artykule podpowiadamy dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę.

Panele fotowoltaiczne na dachu
Panele fotowoltaiczne na dachu domu jednorodzinnego

W naszym kraju z roku na rok inwestuje się ogromne fundusze w rozwój ekologicznych technologii w zakresie pozyskiwania energii elektrycznej. Niestety w Polsce nadal większość energii pozyskiwana jest w procesach spalania węgla. Efektem tego jest negatywny wpływ na środowisko naturalne – ponieważ do atmosfery nieustannie emitowane są ogromne ilości gazów cieplarnianych. Jednocześnie szkodliwe pyły unoszące się w otaczającym nas powietrzu sprawiają, że w większych miastach w okresie grzewczym oddycha się niekomfortowo. Zjawisko smogu bardzo negatywnie odbija się na zdrowiu milionów Polaków. Sposobem na walkę z tymi poważnymi negatywnymi procesami jest wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii w jak największym zakresie.

Fotowoltaika – na czym to polega?

Najistotniejszymi elementami każdej instalacji fotowoltaicznej są ogniwa półprzewodnikowe, które na skutek padających na nie promieni słonecznych emitują impulsy elektryczne. Tak powstała energia elektryczna jest przystosowywana parametrami do tej, z której korzystamy w sieci publicznej. Ponieważ długoterminowe magazynowanie energii elektrycznej nadal jest niełatwe, jej nadmiar jest odsprzedawany sieci publicznej. Dzięki temu nawet niewielkie instalacje w gospodarstwach domowych mogą nie tylko korzystać z darmowej energii, ale nawet ją sprzedawać.

Z inwestycyjnego punktu widzenia na montaż paneli fotowoltaicznych można patrzyć dwojako. Niektórych odstrasza stosunkowo duży nakład finansowy jaki trzeba ponieść przy zakupie i montażu tego typu instalacji. Z drugiej strony inni bardzo cenią sobie pewien stopień niezależności energetycznej. Ceny energii elektrycznej przecież nieustannie rosną, a jej dostawy zależą od skomplikowanej infrastruktury. Posiadanie własnego niezależnego źródła energii elektrycznej daje pewne poczucie bezpieczeństwa.

Fotowoltaika – jaka firma?

Planując inwestycję w panele fotowoltaiczne warto pamiętać, że jej jakość i efektywność w dużej mierze zależy od tego w jaki sposób dobierze się jej poszczególne elementy oraz jak starannie dokona się montażu. W okolicach województwa dolnośląskiego instalacje fotowoltaiczne projektuje oraz montuje firma Kormas. Jeśli potrzebują Państwo informacji na temat ewentualnej wyceny, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.


Elektryk Oborniki Śląskie

669 337 132
kontakt@kormas.pl


 

admin Autor