Czym oznacza się profesjonalna firma sprzątająca?

W dzisiejszych czasach na rynku z roku na rok przybywa coraz więcej firm zajmujących się kompleksowym sprzątaniem. Dlatego wybór firmy, która nas nie zawiedzie może być trudny, szczególnie, że często kuszą nas niskie ceny i promocje. Co jednak jest najważniejsze przy wyborze firmy, która faktycznie jest profesjonalna?

 

 

Wykładzina w salonie
Wykładzina w salonie

 

DamartPranie wykładzin Łódź
ul. Popowskiego 5/55, Łódź
tel. 513 182 549

Elastyczność

Najpierw zastanówmy się czy firma, którą chcemy wynająć potrafi dopasować się do naszych potrzeb, wykonuje usługi w różnych godzinach i dniach, jak odnosi się do awaryjnych sytuacji, kiedy potrzebujemy pomocy na już. Jest to niezwykle istotne, aby firma sprzątająca, z którą podpiszemy umowę była elastyczna, miała odpowiednią ilość pracowników i liczyła się z potrzebami klienta. Niektóre biura życzą sobie sprzątania z samego rana przed przyjściem pracowników, część woli, aby tego typu usługi były wykonywane nocami. Nie każdy klient chce, aby pracownicy kręcili się w godzinach pracy biurowca.

Relacja

Teraz nie wystarczy tylko dobrze wykonywać daną usługę. Istotne jest też w jaki sposób właściciel firmy lub jego pracownicy nawiązują relację ze swoim klientem. Klient musi czuć się ważny, a jego potrzeby i preferencje tym bardziej. Często firmy sprzątające przydzielają koordynatorów do każdej firmy, aby kontakt nie był utrudniony, a klient nie czuł się odtrącony.

Jakość usług

Profesjonalna firma sprzątająca używa sprawdzonych, renomowanych środków czystości i sprzętów na wysokim poziomie. Nie oszczędza na tym, ponieważ wpływa to na jakość wykonywanych usług. Przed podpisaniem umowy z daną firmą warto zweryfikować z jakich środków i sprzętów korzysta, np. do wykonania usługi prania wykładzin. Warto też zainteresować się czy pracownicy są kontrolowani, sprawdzani i odpowiednio szkoleni przez właściciela lub koordynatora.

Wykładzina sypialnia
Wykładzina w sypialni

Opinie na temat firmy

Bardzo ważne jest to, jak się o danej firmie wypowiadają byli/obecni klienci. Dodatkowo warto dowiedzieć się czy dana firma radzi sobie z trudnymi nawierzchniami. Nie warto oddawać swojego biura w ręce byle jakiej firmy, ponieważ może być z tego więcej problemów niż korzyści, a tego lepiej unikać.

 

 

admin Autor